Masjid Baharu Kampung Tehel

Masjid Baharu Kampung Tehel merupakan salah satu mercu tanda keagamaan yang terletak di bandar Bemban, Melaka, menyumbang kepada naratif masjid di Malaysia yang bukan sekadar tempat ibadat fizikal tetapi juga pusat aktiviti komuniti. Dengan reka bentuk seni bina yang menggabungkan elemen tradisional dan kontemporari, masjid ini mencerminkan perpaduan antara warisan keagamaan dengan keperluan moden umat Islam setempat. Kehadirannya turut menyerlahkan peranan masjid di Malaysia sebagai institusi multifungsi yang mendukung pembangunan rohani, sosial, dan pendidikan. Melalui aktiviti seperti kelas fardhu ain, program kebajikan, dan hubungan antara agama, Masjid Baharu Kampung Tehel terus memperkukuh kedudukannya sebagai tunjang keharmonian dalam kalangan penduduk pelbagai kaum di kawasan tersebut.
Jalan Paya Kundang, Kampung Tengah Tehel, 77200 Bemban, Melaka, Malaysia
Masjid Baharu Kampung Tehel yang terletak di Jalan Paya Kundang, Kampung Tengah Tehel, Bemban merupakan sebuah institusi keagamaan yang penting bagi masyarakat setempat. Kelebihan utama masjid ini termasuk lokasi strategik yang mudah diakses, serta menjadi pusat aktiviti komuniti dan ibadah yang menyediakan persekitaran yang kondusif untuk pembangunan rohani.
Maklumat lanjut
Apakah sejarah penubuhan Masjid Baharu Kampung Tehel?
Masjid ini telah dibangunkan untuk memenuhi keperluan ibadah penduduk setempat di Kampung Tehel. Lokasinya yang strategik di Jalan Paya Kundang, Bemban, Melaka memudahkan umat Islam untuk menunaikan solat berjemaah dan aktiviti keagamaan lain. Pembinaannya menandakan perkembangan komuniti Muslim yang kukuh di kawasan tersebut.
Bagaimanakah seni bina Masjid Baharu Kampung Tehel?
Seni binanya memaparkan ciri-ciri tradisional Melayu dengan sentuhan moden, terutamanya pada menara dan kubahnya. Reka bentuknya yang fungsional menekankan ruang yang selesa untuk jemaah menunaikan ibadah. Penggunaan ventilasi semula jadi dan pencahayaan yang baik menjadikan suasana dalam masjid tenang dan kondusif.
Apakah kemudahan yang disediakan di masjid ini?
Masjid ini menyediakan ruang solat yang luas untuk jemaah lelaki dan wanita, serta tempat wudhu' yang bersih dan teratur. Kemudahan parkir yang mencukupi turut disediakan untuk kemudahan pengunjung. Selain itu, masjid juga dilengkapi dengan peralatan siar raya untuk kuliah dan aktiviti keagamaan.
Bagaimanakah cara untuk terlibat dengan aktiviti komuniti di masjid?
Orang ramai boleh mengikuti perkembangan aktiviti melalui laman Facebook rasmi komuniti Kampung Tehel. Masjid sering menganjurkan kuliah mingguan, kelas fardhu ain untuk semua peringkat umur, dan program bantuan komuniti. Penyertaan aktif penduduk setempat menyumbang kepada kehidupan berjemaah yang lebih erat.
Ulasan sebenar pengguna
Masjid Baharu Kampung Tehel mempunyai purata penarafan 4.4 daripada 5 di Google Maps.
Antara 17 penyenaraian di Masjid Terbaik di Bemban yang mempunyai penarafan Google, puratanya ialah 4.5 dan tempat ini berada di kedudukan 15. Sebelum membuat keputusan, baca ulasan penuh di Google Maps, terutamanya yang terkini.
Baca semua ulasan di Google Maps
Penarafan dan ulasan diterbitkan oleh pengguna di Google. Masjid Near Me tidak menulis, menyunting atau memilihnya berdasarkan kandungan.
Cara ke Masjid Baharu Kampung Tehel
Jalan Paya Kundang, Kampung Tengah Tehel, 77200 Bemban, Melaka, Malaysia
Ia terletak di Jalan Paya Kundang, di kawasan Kampung Tengah Tehel (poskod 77200).
Soalan lazim
Apakah alamat Masjid Baharu Kampung Tehel?
Masjid Baharu Kampung Tehel terletak di Jalan Paya Kundang, Kampung Tengah Tehel, 77200 Bemban, Melaka, Malaysia.
Bahagian «Cara ke sini» dalam penyenaraian ini mempunyai alamat untuk disalin dan laluan di Google Maps, Apple Maps atau Waze. Sebelum bertolak, semak laluan dalam aplikasi peta anda kerana trafik boleh mengubah masa ketibaan.
Adakah Masjid Baharu Kampung Tehel mempunyai laman web?
Ya, laman web rasminya ialah facebook.com.
Jika anda lebih suka datang sendiri, alamatnya ialah Jalan Paya Kundang, Kampung Tengah Tehel. Jika anda tidak dapat menghubungi perniagaan ini, cuba lagi dalam waktu operasinya. Sebelum bertolak, semak laluan dalam aplikasi peta anda kerana trafik boleh mengubah masa ketibaan. Dalam bahagian «Cara ke sini», anda boleh menyalin alamat, membuka laluan di Google Maps, Apple Maps atau Waze dan mengira perjalanan dari lokasi anda.
Apakah pilihan lain berdekatan dengan Masjid Baharu Kampung Tehel?
Berdekatan terdapat pilihan lain seperti Masjid Al Marbawi Kg Ayer Merbau, Masjid Al Muhaimin dan Masjid Al-Alami MITC.
Dalam pilihan serupa di kawasan yang sama di halaman ini, anda boleh membandingkan butirannya dan membuka setiap penyenaraian. Untuk memilih, bandingkan jarak, waktu operasi dan penarafan setiap pilihan di halaman ini. Sebelum bertolak, semak laluan dalam aplikasi peta anda kerana trafik boleh mengubah masa ketibaan.
Perbandingan dengan tempat berdekatan
Data Google Maps bagi setiap penyenaraian. Jarak garis lurus dari Masjid Baharu Kampung Tehel. "—": tiada data.
Pilihan serupa di kawasan yang sama
Soalan dan sumbangan pelawat
Belum ada soalan atau sumbangan tentang Masjid Baharu Kampung Tehel.
Tanya soalan atau kongsi maklumat
Direktori bebas: mengumpul dan menyusun maklumat awam tentang perniagaan supaya mudah dirujuk. Data diperoleh daripada sumber awam dan perkhidmatan data luar serta dikemas kini secara berkala. Tersenarai di sini tidak bermaksud gabungan, tajaan atau wakil rasmi perniagaan ini.




