Masjid Kampung Pasir Panjang

Masjid Kampung Pasir Panjang

Masjid Kampung Pasir Panjang merupakan salah satu daripada khazanah rumah ibadat yang memperkaya landskap keagamaan di Malaysia. Terletak dalam kawasan Daerah Batu Pahat, Johor, masjid ini bukan sekadar simbol fizikal bagi penduduk setempat untuk menunaikan ibadah, malah memikul peranan sebagai pusat aktiviti komuniti dan keagamaan. Kewujudannya menyumbang kepada naratif lebih besar tentang kepelbagaian dan keharmonian masjid di Malaysia, yang sering berfungsi sebagai nadi yang menghubungkan umat Islam dengan akar budaya dan spiritual mereka.

Masjid Kampung Pasir Panjang

Alamat

Mukim 5, 83000 Batu Pahat, Johor Darul Ta'zim, Malaysia

Lokasi Masjid Kampung Pasir Panjang
Pendapat
4.7

Baca ulasan

Masjid Kampung Pasir Panjang di Mukim 5, Batu Pahat menonjol sebagai pusat ibadah yang serba lengkap dengan reka bentuk seni bina tradisional yang memaparkan ciri-ciri keunikan tempatan dan menawarkan fasiliti moden untuk keselesaan jemaah. Lokasinya yang strategik memudahkan akses penduduk setempat serta menyediakan persekitaran yang tenang sesuai untuk aktiviti keagamaan dan komuniti, sekaligus memperkukuh lagi peranannya sebagai institusi penting dalam pembangunan rohani masyarakat di Johor Darul Ta'zim.

Maklumat lanjut

Bilakah Masjid Kampung Pasir Panjang dibina?

Masjid Kampung Pasir Panjang terletak di Mukim 5, 83000 Batu Pahat, Johor dan merupakan sebuah masjid yang telah lama wujud, menyediakan kemudahan ibadah untuk penduduk setempat. Ia memainkan peranan penting sebagai pusat aktiviti keagamaan dan kemasyarakatan di kawasan tersebut.

Apakah kemudahan yang disediakan di Masjid Kampung Pasir Panjang?

Masjid ini menyediakan pelbagai kemudahan asas untuk jemaah seperti ruang solat yang selesa, tempat wuduk, dan kemudahan untuk aktiviti komuniti. Ia juga dilengkapi dengan ciri-ciri yang menyokong pengajian agama dan program kemasyarakatan bagi penduduk sekitar.

Bagaimana ulasan pengunjung tentang Masjid Kampung Pasir Panjang?

Berdasarkan maklum balas pengunjung, Masjid Kampung Pasir Panjang mencatat penilaian purata 4.7, menunjukkan kepuasan tinggi terhadap kebersihan, keadaan premis, dan layanan yang diberikan. Ini mencerminkan komitmen pihak pengurusan masjid dalam mengekalkan kualiti perkhidmatan.

Adakah Masjid Kampung Pasir Panjang menganjurkan aktiviti untuk masyarakat?

Ya, Masjid Kampung Pasir Panjang aktif menganjurkan pelbagai aktiviti kemasyarakatan dan program keagamaan seperti kelas pengajian, ceramah, serta majlis-majlis Hari Raya untuk menyemarakkan lagi kehidupan beragama dan perpaduan dalam kalangan penduduk.

Ulasan sebenar pengguna

Masjid Kampung Pasir Panjang mempunyai purata penarafan 4.7 daripada 5 di Google Maps.

Antara 5 penyenaraian di Masjid Terbaik di Daerah Batu Pahat yang mempunyai penarafan Google, puratanya ialah 4.7 dan tempat ini berada di kedudukan 2. Sebelum membuat keputusan, baca ulasan penuh di Google Maps, terutamanya yang terkini.

4.7Sumber: Google Maps

Baca semua ulasan di Google Maps

Penarafan dan ulasan diterbitkan oleh pengguna di Google. Masjid Near Me tidak menulis, menyunting atau memilihnya berdasarkan kandungan.

Cara ke Masjid Kampung Pasir Panjang

Mukim 5, 83000 Batu Pahat, Johor Darul Ta'zim, Malaysia

Ia terletak di Mukim 5, di kawasan Batu Pahat (poskod 83000).

Perbandingan dengan tempat berdekatan

TempatPenarafanJarakWaktu hari ini
Masjid Kampung Pasir PanjangTempat ini4.7——
Masjid Bukit Rahmat, Pt Belemam4.8—…
Masjid Jamek Nurul Huda Bagan4.7——
Masjid Jamek Seri Medan4.7—…
Masjid Tanjong Laboh4.6——

Data Google Maps bagi setiap penyenaraian. Jarak garis lurus dari Masjid Kampung Pasir Panjang. "—": tiada data.

Pilihan serupa di kawasan yang sama

Lihat semua di Masjid Terbaik di Daerah Batu Pahat

Soalan dan sumbangan pelawat

Belum ada soalan atau sumbangan tentang Masjid Kampung Pasir Panjang.

Tanya soalan atau kongsi maklumat

Direktori bebas: mengumpul dan menyusun maklumat awam tentang perniagaan supaya mudah dirujuk. Data diperoleh daripada sumber awam dan perkhidmatan data luar serta dikemas kini secara berkala. Tersenarai di sini tidak bermaksud gabungan, tajaan atau wakil rasmi perniagaan ini.